Become a model – zostań modelem


Chcesz umówić się na sesję zdjęciową?

Jestem fotografem, który skupia się przede wszystkim na męskiej artystycznej fotografii dlatego też poniższy tekst skierowany jest właśnie do męskiej części czytelników.

Nie musisz być modelem by to zrobić – wystarczy, że dobrze wyglądasz, nie czujesz skrępowania przed obiektywem i masz choć odrobinę artystycznej duszy. Twoja budowa oczywiście ma znaczenie – nie możesz być otyły lub mieć nadwagi – niestety światłocień w fotografii jest bezlitosny i wszystkie Twoje minusy uwypukli. Dlatego trzeba skupiać się na atutach, którymi z pewnością mogą być mocne rysy twarzy, wyraziste kości policzkowe, energetyzujący wzrok, szczupłe lub wyrzeźbione ciało, a do celów samej sesji – dobre nastawienie i poczucie humoru. Sesja w stresie to żadna sesja…

Jeśli spełniasz powyższe kryteria odpowiedz jeszcze sobie na pytanie czy w przypadku pozytywnej decyzji jesteś w stanie dojechać na miejsce sesji czyli do Raciborza. Zdjęcia oprócz plenerów wykonywane są w profesjonalnym studiu foto – Milk Studio. Sesje w zależności od planu zdjęciowego mogą zająć od godziny (w przypadku pojedyńczych portretów) do wielu godzin czy całych dni (w przypadku dużych skomplikowanych sesji czy budowy całego portfolio). Na każdej sesji towarzyszy mi również wizażysta, który przygotuje Cię do zdjęć, pomoże przy stylizacji lub będzie asystował w realizacji sesji.

Ostatnim ważnym elementem są finanse. Większość sesji wykonuję odpłatnie lecz w zależności od rodzaju zdjęć opłata może być symboliczna pokrywająca koszty studia – wówczas zdjęcia wykonuję w tzw. trybie TFP (z ang. “Time for Prints” czyli czas za odbitki – dzisiaj znane potocznie jako “pozowanie za zdjęcia”). W przypadku większych sesji, w szczególności tych, które nie wniosą niczego nowego do mojego portfolio opłaty za zdjęcia będą większe. W obu przypadkach dostaniesz rachunek lub fakturę oraz umowę o współpracy. Dla przykładu prosta sesja składająca się z trzech stylizacji (każda po dwa zdjęcia na gotowo) to koszt juz od 250 zł. Ustalona przed sesją stawka i warunki współpracy nie zmienią się w trakcie sesji, chyba że za porozumieniem obu stron. Wykonanie jednego portretu to znacznie niższe koszty. Nie podaję tu cennika, gdyż w większości przypadków cena ustalana jest indywidualnie. Zdarza się, że twoje predyspozycje są na tyle duże, że koszt sesji zostanie obniżony lub nawet zniesiony – nigdy nie wykluczam takich sytuacji.

 

Jak sprawdzić czy się nadajesz?

Przy każdym zgłoszeniu najważniejszym i niezbędnym elementem są polaroidy – proste zdjęcia prezentujące w naturalny sposób bez podkładu i fikuśnej fryzury twój obecny wygląd na jednolitym tle, np. ścianie. Zanim wyślesz zapytanie poproś kogoś o zrobienie Tobie takich zdjęć – nie martw się, one nie muszą być nadzwyczajne, mogą być zrobione nawet komórką. Musisz tylko pamiętać by zrobić je w dzień przy naturalnym świetle – najlepiej ustawiając się frontem do okna.

Różne agencje wymagają różnych ustawień – mnie wystarczy zdjęcie twarzy (popiersie) z przodu, z boku i na przykład z tyłu. To samo dotyczy polaroidów całej sylwetki – przód, bok, tył. Te natomiast robimy w samej bieliźnie najlepiej jasnej, jednolitej. Dodatkowo możesz zrobić polaroidy pokazujące jak radzisz sobie z pozowaniem. Kiedy robimy jakie polaroidy? Jeśli jesteś zainteresowany tylko portretem to wysyłasz polaroidy samej twarzy – jeśli sesja ma być bardziej rozbudowana wówczas szykujesz pełne polaroidy. Jeśli jednak masz obniżoną samoocenę i sądzisz, że nadajesz się tylko do portretów również zachęcam do wysłania pełnego zestawu – daj się ocenić fachowym okiem – być może nie jest tak źle jak uważasz. Poniżej masz przykład poprawnych polaroidów.

Wyślij zgłoszenie (nie zapomnij dodać polaroidów):

Wgraj polaroidy (pliki max po 2mb):

 

 

Staram się odpowiadać na każdą wiadomość – jeśli jednak po jakimś czasie nie otrzymasz wiadomości zwrotnej – wyślij ponownie. Najważniejsze jednak, jeśli uznam, że nie nadajesz się do współpracy – być może po prostu nie wpasowujesz się w klimat zdjęć, które wykonuję. Wówczas nie obrażaj się ale i nie poddawaj – próbuj sił gdzie indziej.

Specific informations on how to make an appointment to do a photoshoot with me will be available in english language soon.